سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف ارتقا، بهینه سازی و کاهش هزینه سامانه‌های اتوماسیون اداری و مالی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به مشارکت در توسعه‌ راهکارهای ابری اقدام نموده است.

مایکروسافت جدول زمانی خود را برای ارائه سرویس بازی ابری xCloud برای پلتفرم iOS اپل و رایانه های شخصی ویندوز منتشر کرده است ، به گفته این شرکت از بهار 2021 آیفون ، آیپد و رایانه را پشتیبانی خواهد کرد. 

گوگل از سال آینده فضای ذخیره سازی ابری رایگان خود را به 15 گیگابایت محدود می کند.

از اول ژوئن 2021 تمامی فایل ها، عکسها، فیلمهای فضای ذخیره سازی رایگان شمارش شده  و پروندهایی که بیش از حد مجاز باشند در خطر حذف شدن قرار دارند.

 

زبان های زیر به توسعه دهندگان وب کمک می کند تا در فضای برنامه نویسی برای کدگذاری سرویس ها و برنامه های مبتنی بر وب با ثبات و ایمن حرکت کنند.

 

نسخهPHP 8.0  از راه رسیده است و به روز رسانی قابلیت های عمده ای را برای این زبان برنامه نویسی 25 ساله به همراه دارد.

 

با افزایش همه گیری ویروس کرونا و موج دورکاری ابر به کالایی تبدیل شد که پیش بینی می شود تا سال 2022 رشد زیادی کند.

 

اگر به دنبال حداکثر امنیت در حالت آنلاین هستید یک شبکه خصوصی مجازی میتواند به شما کمک کند .

 

بسیاری از نرم افزارهای برتر جهان امسال در لیست مسابقه هک در چین قرار داشتند

در جام تیفانتو، تیم برنده 774,500 دلار پاداش دریافت می کند.

 

 انعقاد قرارداد فروش نرم افزارهای اتوماسیون اداری و سامانه آنک با کانون کارشناسان رسمی دادگستری خراسان رضوی

مقاومت ها در برابر سیستمی که افزایش راندمان و بهره وری سازمان و بهبود فرایندها را در پی دارد چرا باید زیاد باشد؟

گارتنر و فارستر براساس تجربیات از مشتریان خود گفته اند شرکت هایی که از BPM استفاده می کنند به طور میانگین 15 تا 30 درصد بازده داخلی بهتری را تجربه می کنند.

 

با تحول چشمگیر فناوری اطلاعات در دهه های اخیر، انتظارات کارگزاران و سازمانها بالا رفته و این انتظار فقط فرایندهای بین سازمانی را در بر نمی گیرد 

در عصر دیجیتال امروز، حجم بالای اطلاعات و مکاتبات و دسترسی ها ، مدیران را در هر مجموعه به سمت مدیریت منابع و زمان سوق می دهند. 

انتخاب صحیح نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار در یک بازار شلوغ کار ساده ای نیست.

در دنیای کسب و کار امروزی شاید عبارات BPM، BPMN،BPMS را زیاد شنیده اید. اما آیا ارتباط و تفاوت بین آنها را می دانید؟ و اینکه چه کاربردی در دنیای کسب و کار دارند؟

 

 

 با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن فعالیت های اداری  و حجم زیاد داده ها، نیاز به اتوماسیون اداری در هر سازمانی احساس می شود.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن فعالیت های اداری و حجم زیاد داده ها نیاز به اتوماسیون اداری در هر سازمانی احساس می شود.

 

سیستم های مدیریت فرآیند تجارت (BPM) و برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) معمولاً اشتباه گرفته می شوند و در حالی که بین آنها شباهت ها و همچنین تفاوت های اساسی وجود دارد.

 

 سرور مجازی یا VPS  نوعی میزبانی وب است و کار و عملکرد آن دقیقاً شبیه به سرور اختصاصی است

آیا شما زیرساخت های لازم برای دورکاری را دارید؟ بهره وری سازمان شما در زمان دورکاری بیشتر شده است؟

 

کارآفرینان موفق همگی یک عادت مشترک دارند و آن این است که ارزش زیادی برای صبح ها قائل هستند و یک روال عادی و روتین برای خودشون شکل داده اند که باعث میشود انرژی و خلاقیتشان در طول روز به حداکثر برسد.‌

امروزه با توجه به محیط رقابتی که در کسب و کارها وجود دارد سازمانها با چالش ها و فرصت های جدیدی روبرو میشوند که باید از آنها استفاده کنند تا از قافله تکنولوژی عقب نمانند.‌ یکی از فرصت های پیش روی سازمانها برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها استفاده بهینه از BPMS( نرم افزار مدیریت فرایندها) است.‌  

استقرار اتوماسیون اداری پیوند در شرکت پی ریزان طوس فعال در صنعت ساختمان و راه سازی ‌‌

 اولین گردهمایی اعضای انجمن شتابدهنده های خراسان رضوی، 11 تیرماه 99 در محل هتل همای مشهد برگزار گردید.

جلسه کارآفرینی اجتماعی و کمک به افراد کمتر بهره مند در حوزه کارآفرینی با حضور آقای مهندی امیدفر، مدیرعامل هلدینگ سرای آسان ایرانیان، مهندس بابایی، مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، دکتر کامیار مدیرعامل شرکت سماتوس، دکتر جمشیدی و خانم قلی زاده در محل شرکت سماتوس برگزار گردید.

با استفاده از BPM  که به سرعت و به راحتی هر وظیفه را انجام می دهد. شما می توانید برای هر پروژه در هر بخش از مدیریت فرآیند تجارت استفاده کنید.

در حالی که دولت ها در سراسر جهان  قرنطینه های جامعه را اجرا می کنند ، مردم و مشاغل برای ادامه زندگی خود به فناوری متکی هستند. آنها از توانایی معمول خود برای جابجایی جسمی محروم هستند و برای ادامه کار ، انجام کار یا سرگرمی به اینترنت و ابزارهای مختلف وب روی می آورند.

 

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) به این صورت است که یک شرکت فرآیندهای قابل پیش بینی را که هسته اصلی تجارت آن را تشکیل می دهدر

در سالهای اخیر با پیشرفت فناوری اطلاعات، نیاز به انجام کارهای محاسباتی در هر مکان و زمانی بیش از پیش احساس می شود. بنابراین باید امکانی وجود داشته باشد که ما بتوانیم کارهای محاسباتی سنگین خود را بدون نیاز به سخت افزارهای گران و هزینه های زیاد انجام دهیم.

در حالی که افراد زیادی مایل به یادگیری علوم داده هستند ، درک این مسئله که از کجا شروع شود یک سوال  است. در حال حاضر ، در اینجا برخی از بهترین کتابهای مفید علوم داده معرفی شده  که می توانید برای یادگیری به آنها مراجعه کنید .

همه ما در تلاشیم که پرافتخار ، تیز و خلاق باشیم. و هرکدام از ما این ظرفیت را داریم ، تا زمانی که عادات خود را حفظ کنیم و مطمئن باشیم می تونیم به اوج برسیم.
بنابراین اگر اخیراً کمی احساس کردین یا متوجه شدین که باید چیزی برای تغییر به شما کمک کند، سعی کنید این تنظیمات جزئی را در کارهای روزمره خودتان انجام دهید و به تغییرات مثبت که رخ میدهد توجه کنید. هرچه زودتر بتوانید شروع به کار کنید ، بهتر است.

1.   Pirates of Silicon Valley

این یک فیلم بیوگرافی نیمه طنز درباره مردانی است که امروز دنیای فناوری را رقم زدند ، مبارزات آنها در دوران دانشگاه ، تأسیس شرکتهایشان و اقدامات مبتکرانه ای که آنها برای ساختن امپراطوری های جهانی شرکت های رایانه ای اپل و شرکت مایکروسافت انجام دادند.

در این روزها که همه جهان با ویروس کرونا می جنگند ما هم باید به نحوی کمک کنیم تا این ویروس ریشه کن شود .
در همین راستا شرکت‌ها هم گام‌ هایی برداشتند و کارمندان خود را ملزم به دورکاری کرده اند.

 

سیستم رتبه بندی الکسا برای اولین بار در سال 1998 معرفی شد و مانند بسیاری از مواردی که مدتی است وجود دارد ،تصورات مختلفی پیرامون آن شکل گرفته است. آنچه در ادامه می آید ، تصورات غلط رایج در مورد رتبه ترافیک الکسا و همچنین چند نکته در مورد چگونگی ارتقاء رتبه خود است.

برخی از معیارهایی که ما درمورد رتبه‌بندی Unikorn امسال لحاظ کرده‌ایم از این قرارند: تنوع بین‌المللی گروه‌ها، عمق اثرگذاری برنامه‌ی آموزشی، تعداد شرکت‌کنندگان، کیفیت و ترکیب مربیان و آموزگاران، سرمایه‌گذاری کلی در برابر گرفتن سهام، سوابق اثرگذاری فارغ‌التحصیلان، تصدی مؤسس/رهبر، و غیره.

رتبه‌بندی سالانه‌ی 10 شتاب‌دهنده و مرکز رشد برتر جهان از سوی Unikorn، هر سال در ماه جولای منتشر می‌شود

پنجم اسفند ماه زاد روز دانشمند ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی که به نام  روز مهندس نام گذاری شده

1-عدم توجه به نیاز بازار

آنچه اغلب در صحنه استارتاپ می بینیم این است که تعدادی از شرکت ها معتقدند که اختراع آنها به قدری جذاب است که بازار برای آن گدایی می کند و پول شروع به گردش می کند . بیشتر بنیانگذاران استارتاپ کاملاً درک نمی کنند که محصول آنها چه چیزی می تواند در بازار به دست آورد - خصوصاً در مراحل اولیه. و این عدم توجه به بازار باعث شکست استارتاپها می شود.

1- ایده

 استارتاپ  معمولاً با یک ایده شروع می شود ، که هیچ تضمینی برای موفقیت ندارد.

موانع شکست: بیشتر شرکتهای مرحله اولیه باید بر چالش پذیرش بازار غلبه کنند

تمرکز بر روی: در این مرحله از شروع ، تمرکز بر تطبیق فرصت تجاری با مهارت ها ، تجربه ها و احساسات است. تصمیم گیری درمورد ساختار مالکیت استارتاپ ، یافتن مشاوران حرفه ای و برنامه ریزی استارتاپ

منابع تأمین اعتبار: در اوایل چرخه زندگی استارتاپی که بازار و مشتری نداشته باشد ، سرمایه گذاری به پول نقد مالکان ، دوستان ، خانواده ، تأمین کنندگان ، مشتریان ، کمکهای دولتی و بانکها اعتماد خواهد کرد.

رتبه بندی زبان های برنامه نویسی توسطMongoDB  در سه ماهه اول سال 2020 انجام شده است.

در این رتبه بندی داده ها از GitHub و Stack_Owerflow استخراج شده ، پس یک زبان باید در این سایت ها وجود داشته باشند تا در این رتبه بندی گنجانده شوند.

بسیاری از مردم از ما سؤال می کنند: چگونه می توانم رتبه الکسا را بهبود ببخشم؟ ما می دانیم که این متریک برای شما و تجارت شما چقدر مهم است. به عنوان یک معیار عمومی ، تبلیغ کنندگان ، سرمایه گذاران و شرکای احتمالی رتبه الکسا را جستجو می کنند و از آن به عنوان روشی برای ارزیابی ارزش تجارت شما استفاده می کنند.

1-کارهایتان با تاخیر انجام میشود

2-به اطلاعات در هر زمان و مکانی دسترسی ندارید

3-برای پیدا کردن اسناد و سوابق نامه ها  مشکل دارید

4- گزارش خوب و دقیق از کارهایتان ندارید

5- در برگزاری جلسات مشکل دارید

6- به محیط زیست اهمیت می دهید

1-عدم توجه به نیاز بازار

2-عدم مهارت لازم برای تجارت - در بنیانگذاران و تیم

در تاریخ بیستم بهمن ماه جلسه ای با هدف معرفی ظرفیت های صنعت فناوری اطلاعات استان برای مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی در مکان آن سازمان برگزار شد.

بعد از عرضه و فروش محصولات در سطح بین المللی به صنایع پودر شیر اپتامیل و ببلاک تحت لیسانس شرکت فرانسوی نوتریشیا ام ام پی nutricia mmpو دانشگاه بین المللی اهل بیت، این بار افتخار میزبانی از هیئت افغانستانی جهت همکاری با کشور دوست و همسایه خود افغانستان را داریم.

در عصر اطلاعات ، کشف دانش درون داده ها یکی از کلیدی ترین مفاهیمی است که سازمان ها و شرکت ها به آن نیاز دارند شما می توانید با ثبت نام در کارگاه آموزشی داده کاوی با پایتون، مدرس دکتر محمد فروعی  کارشناس ارشد تحقیق و توسعه راه حل های SAASمبتنی بر زیرساخت کلان داده در شرکت توسعه سامانه های رایانه ای سماتوس به صورت تئوری و عملی با داده کاوی آشنا شوید.

برگزاری جلسات به صورت غیر الکترونیکی وقت زیادی از برگزارکنندگان و به خصوص مدیران را به خود اختصاص می دهد، هماهنگی های اولیه با شرکت کنندگان، هماهنگی و تهیه مکان، وسائل پذیرایی، پیگیری های مربوط به مصوبات جلسه و… همگی باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای برگزارکنندگان، شرکت کنندگان و مدیران می باشد.

در سومین روز نمایشگاه الکامپ میزبان آقای مهندس ضیاء مقدم کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان جهاد کشاورزی استان خرسان رضوی ،مدیران ارشد آستان قدس رضوی، دکتر خان محمدی معاون محترم برنامه ریزی شهرداری اراک ، مدیران ارشد شرکت داناب تهویه، مدیرعامل شرکت امواج برتر و... بودیم

 

در دومین روز نمایشگاه الکامپ میزبان آقای دکتر لایق مدیر عامل شرکت رانیر و ریاست هیئت مدیره نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی،آقای مهندس هاشمی مدیر هلدینگ گرین وب،آقای مهندس طباطبایی مدیرعامل شرکت دانش آوران،اعضای شهرداری سنگان و مسئول دفتر کل بیمه استان بودیم

اولین روز نمایشگاه الکامپ میزبان آقای دکتر هاشمی معاون وزیر فناوری اطلاعات، آقای مهندس رحیمی مدیر راهبردی مرکز افنا، آقای دکتر لایق ریاست نظام صنفی استان وآقای مهندس امیری پور مدیرعامل شرکت ایلیا بودیم.

در مورخ1 بهمن ماه 98 جناب آقای دکتر اثنی عشری رِییس نظام صنفی رایانه ای کشور از شرکت سماتوس بازدید نمودند.

جلسه کمیته فناوری اطلاعات کمیسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی به همت سازمان نصر استان به منظور معرفی ظرفیت های صنعت فناوری اطلاعات استان و دریافت نیازهای صنایع برگزار شد.

اولین جلسه هم اندیشی طرح بیستون با هدف تحول در اقتصاد دیجیتال در تاریخ 5 دی ماه 98 برگزار گردید.